DPS

“Nowatorskie domy z odzyskanych rzeczy Dana Philipsa”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

W małym miasteczku Huntsville w stanie Texas, Dan Philips jest doskonale znany. Z materiałów, które powszechnie uważane były za śmiecie, zaczął budować mieszkania, które dzięki swojej oryginalnej i często artystycznej stylizacji, mogą równać się projektami popularnych architektów. Domy te jednak są dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup domu po rynkowych cenach.

Dan rozpoczął swój projekt budowy mieszkań o nazwie The Phoenix Commotion z materiałów odzyskanych (www.phoenixcommotion.com) w 1998 roku. W swojej inicjatywie stara się, by koszty budowy zminimalizować w jak największym stopniu. Jako materiałów budowlanych używa m.in. butelek, puszek, korków po winie, potłuczone szkło, gałęzi, kamieni, guzikó, a nawet skorupek po jajkach i ramek po obrazach. Do budowy domów zatrudnia osoby nie posiadające żadnego doświadczenia w tym fachu, płacąc im minimalne stawki. Do tej pory wybudował 14 domów.

Zapraszamy do wysłuchania zabawnej i inspirującej rozmowy z TEDxHouston, w które Dan Philips oprowadza nas po dwunastu domach, które wybudował w Teksasie używając materiałów odzyskanych
i z recyklingu na niesamowicie kreatywne sposoby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *