DPS

Nowy Jork: La Tomatinie – pomidorowa bitwa na Brooklynie.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

1365137_1373995325 Ta oryginalna bitwa, w ktorej uczestnicy rzucają
w siebie tonami pomidorów, przyszła z Hiszpanii
i jest to już jej kolejne wydanie w Nowym Jorku. Hiszpańska La Tomatinie odbywa sie każdego roku, w ostatnią środę sierpnia w miasteczku Buňol położonym we wschodniej części Hiszpanii i przyjeżdżają na nia ludzie z całego świata. Sierpniowego poranka Buňol przemienia się
w pole walki. Budynki oklejane są folią, do miasta wjeżdżają ciężarówki pełne pomidorowej amunicji. Bitwa trwa zaledwie 60 minut, a zużytych zostaje ok. 140 ton pomidorów! Po zakończonej bitwie, do miasta wjeżdżają ciężarówki z wodą i zmywają czerwoną maź z budynków jak i z turystów.

Zainteresowani wersją nowojorską pomidorowej walki mogą wybrać się w sobotę, 20 lipca do Aviator Sports & Events Center na Brooklynie i sprobować swoich sił. Dla bezpieczeństwa pomidory należy zgnieść przed rzuceniem w przeciwnika. Nie nalezy rowniez wspinać się na budynki lub słupy, gdyż łatwo można stać się celem kilkudziesięciu tysięcy uczestników festiwalu.

Uczestnicy muszą być powyżej 14 lat i wcześniej mieć wykupione bilety online. Budynek Aviator Sports and Events jest położony w odległości 4 mil od nabliższej stacji metra, dlatego w dniu imprezy w godzinach 11.30 am – 3 pm będzie kursował ze stacji Flatbush Ave/Brooklyn College specjalny autobus dowożący uczestników pomidorowej wojny.

Sobota, 20 lipca, godz. 1 pm – 6 pm
Pomidorowa bitwa przewidziana jest na godzinę 4 pm, obok niej uczestnicy mają jeszcze wiele dodatkowych atrakcji.

Bilety: 50$ do kupienia online: tutaj

Floyd Bennett Field at Aviator Sports & Events Center
50 Aviation Rd,
Brooklyn, NY, 11234

TomatobattleLA

tomato

SliderTomato_B_13

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *