Portal www.DobraPolskaSzkola.com

Z pewnością każdy rodzic chce, by jego dziecko uczyło się w dobrej szkole, posiadającej wykwalifikowanych nauczycieli
i reprezentującej wysoki poziom nauczania.

Staje sie to szczególnie ważne wtedy, kiedy dziecko wychowuje się poza granicami ojczystego kraju, gdzie nie ma łatwego dostępu do różnego rodzaju polskich szkół, różnorodnych zajęć pozalekcyjnych, dodatkowych szkoleń i warsztatów. Wszystkie te placówki oczywiście istnieją, jednak nie w takich ilościach oraz z taką paletą wyboru, jak to jest w ojczystym kraju.

Serwis www.dobrapolskaszkola.com jest projektem realizowanym w ramach Fundacji Dobra Polska Szkoła. Skierowany jest zarówno do polonijnych rodziców i nauczycieli, jak i Polaków, którzy dopiero przybyli do USA i poszukują informacji na temat polskich szkół, edukacji dzieci, kontaktów z odpowiednimi placówkami i osobami.

Znajdą tu Państwo szczegółowe listy polonijnych szkół, informacje przesyłane bezpośrednio od ich dyrektorów, materiały dla nauczycieli do ściągnięcia, jak również artykuly na temat życia polonijnych rodzin w USA.

Portal jest organizatorem wielu projektów, akcji i konkursów w polonijnym środowisku w USA:

Akcja “Polskie ksiazki do bibliotek polonijnych szkół”
“Pluszakowy Most”
“Skypowe Spotkania”
“Bajeczki do poduszeczki”
“Podziel się książką!”
Konkurs Polonijny Nauczyciel Roku
Warsztaty dziennikarskie dla polonijnych uczniów “Zostań szkolnym reporterem!”

“Friends of Lidia”

REDAKCJA

Portal www.DobraPolskaSzkola.com
60-02-69 Ave.
Ridgewood, NY 11385

Tel. 01-347-475-8966
E-mail: dobrapolskaszkola@interia.pl

Marta Kustek – redaktor naczelna strony www.dobrapolskaszkola.com, dziennikarka radiowa i prasowa, pracownik PR. Absolwentka pedagogiki i dziennikarstwa KUL.

Andrzej Cierkosz – współautor i koordynator Akcji “Polskie książki do bibliotek polonijnych szkół”. Potrafi scalić wiele działań w jedną całość. Absolwent filozofii, pasjonat fotografii, filmowania i malarstwa: www.andrzejcierkosz.com

Danusia Świątek – dziennikarka Polskiego Radia 910 AM New York, w którym prowadzi audycję “Polonijna Mama”. Autorka książek: “Kimberly”, “Kimberly idzie do szkoly”, “Cztery Kimberly”, które pisze wraz ze swoją córką. Od kilku lat prowadzi również blog “Nad Hudsonem” opisujący życie polonijnej rodziny w USA. Na naszym portalu autorka felietonów Oczami Mamy.

Malwina Prus-Zielińska – autorka książki “Opowieści z wiecznie zielonego lasu”, którą napisała dla swojej ukochanej córki Marysi oraz tomiku wierszy “Rytm serca”. Na naszym portalu prowadzi rubrykę “Bajeczki do Poduszeczki”, “Książki naszego dzieciństwa” oraz “Z kulturą na Ty”. Koordynator akcji “Skypowe Spotkania” i “Pluszakowy Most” na terenie Polski.

WSPÓŁRACUJA Z NAMI:

Bożena Chojnacka – dziennikarka prasowa z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i USA. Szczęśliwa mama i babcia dwojga żywiołowych wnuczat: Adasia i Zuzi. Przez ponad 10 lat mieszkała w Nowym Jorku. Ostatnie cztery lata spędziła w Polsce,w rodzinnej Ostrołęce. Od lipca tego roku ponownie w USA, tym razem w Rochester, NY, gdzie mieszkają najbliźsi jej serca. U nas autorka artykułów w rubryce “Babcia Bożenka”.