DPS

OCZAMI MAMY: “Sięgamy do skarbonki”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

O trojaczkach, potrzebujących pomocy, pisałam kilka dni temu. Dziś o reakcji na wezwanie o pomoc.

W naszej polskiej sobotniej szkole im. Mikołaja Kopernika w Mahwah, NJ, dyrektorka Teresa Osadnik wysłała e-mail do rodziców. Drukuję fragment za jej zgodą.

„… W radiowej audycji dowiemy się więcej szczegółów o sytuacji trojaczków. Ale właściwie nie potrzebujemy nic więcej. Wiemy, że jest ktoś, kto potrzebuje naszej pomocy. Dlatego proponuję, rozmawialiśmy o tym na szkolnej wycieczce, aby urządzić zbiórkę pieniędzy w szkole i przekazać trojaczkom. Proszę, aby w sobotę, każde dziecko wyjęło ze swojej skarbonki $1 albo $2 i przyniosło do szkoły. Dorośli, myślę, że także dołożą się do zbiórki. Mam także pomysł. Nie kupiłam jeszcze nagród książkowych na zakończenie roku. A może zamiast kupować nagrody, pieniądze przekażemy także trojaczkom? Proszę rodziców oraz nauczycieli o rozmowę z dziećmi na temat trojaczków…”

Gdyby tak zareagowały wszystkie polskie szkoły?
Zbiórka już była. Mamy $508. Matki przyniosły też ubranka dla maluszków, pieluchy, zabawki. Będzie ich jeszcze więcej.

A co na to szwagierka matki trojaczków?
Cytuję fragment z jej e-maila:

„…Bardzo, ale to bardzo dziękuję i aż serce się raduje, bo nasz wspólny łańcuszek działa i ludzię naprawdę pomagają. Czyż nie jest to cudowne? Proszę podziękować w imieniu Dorotki i moim, pani dyrektor szkoły i wszystkim rodzicom i dzieciom za cudowny Dar Serca…

Kto dołączy do naszego łańcuszka?

Adres do mamy trojaczków:

Dorota Zakrzewski
3 Tartan Ct
Lawrenceville, NJ 08648

Danuta Świątek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *