DPS
No Comments

“Odsłonięcie muralu powstańców warszawskich w Nowym Jorku” – relacja filmowa

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Setki osób pojawiło się w niedzielę, 3 sierpnia, pod Polskim Domem Narodowym “Warsaw” na Greenpoincie w Nowym Jorku, na którego ścianie o godz. 17.00 miał zostać oficjalnie odsłonięty specjalny mural upamiętniający warszawskich powstańców, których powojenne losy rzuciły do Stanów Zjednoczonych. Obok polskich i amerykańskich mieszkanców Greenpointu i innych części Nowego Jorku, którym Powstanie Warszawskie jest bliskie sercu, przybyli przedstawiciele polskich i lokalnych władz, politycy i działacze reprezentujący Greenpoint, członkowie Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, a także harcerze i żyjący powstańcy.

Realizacja: Marta Kustek, Andrzej Cierkosz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *