DPS

Pani prezydentowa w polskiej szkole

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

W ubiegły czwartek pierwsza dama RP Anna Komorowska spotkała się z nauczycielami i uczniami polskiej szkoły działającej przy parafii św. Cyryla i Metodego na Greenpoincie. Z tej okazji uczniowie szkoły przedstawili sztukę “Nasz sierociniec” oraz zaprezentowali wiersz pt. “Legendy polskie”. Również dzieci z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki z Derby, CT, zaśpiewały utwór z repertuaru Stanisława Soyki pt. “Tolerancja”, a dzieci z zespołu PAFDG Kids zatańczyły krakowiaka.

W trakcie spotkania pani prezydentowa otrzymała statuetkę im. Janiny Igielskiej, nieżyjącej już, wieloletniej wiceprezes Centrali Polskich Sykół Dokształcających w Ameryce. Jolanta Nowacka, harcmistrzyni gromady harcerskiej działającej przy sobotniej szkole przy parafii św. Cyryla i Metodego mianowała nawet Annę Komorowską na harcerza. Pierwsza polska dama otrzymała również wiele podziękowań i upominków od nauczycieli i rodziców.

DPS

Anna Komorowska (z prawej) odbiera z rąk Doroty Andraki statuetkę im. Janiny Igielskiej

Anna Komorowska (z prawej) odbiera z rąk Doroty Andraki statuetkę im. Janiny Igielskiej

Od lewej: konsul generalna Ewa Junczyk- Ziomecka i Maria Komorowska

Od lewej siedzą: konsul generalna Ewa Juńczyk- Ziomecka i Anna Komorowska

IMG_2418

IMG_2372

Konsul generalna Ewa Juńczyk- Ziomecka

Konsul generalna Ewa Juńczyk- Ziomecka

IMG_2411

IMG_2410

Przedstawicielki grona pedagogicznego polonijnych szkół

Przedstawicielki grona pedagogicznego polonijnych szkół

IMG_2386

Ks. Tadeusz Maciejewski, proboszcz parafii Św. Cyryla i Metodego na Greenpoincie

Ks. Tadeusz Maciejewski, proboszcz parafii Św. Cyryla i Metodego na Greenpoincie

IMG_2356

Harcmistrzyni Jolanta Nowacka

Harcmistrzyni Jolanta Nowacka

Dorota Andraka, dyrektor polskiej szkoly przy parafii sw. Cyryla i Metodego na Greenpoincie

Dorota Andraka, dyrektor polskiej szkoly przy parafii sw. Cyryla i Metodego na Greenpoincie

IMG_2403

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *