DPS
No Comments

Papieski mural w Bridgeport, CT

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

W niedzielę, 26 kwietnia 2015 w Bridgeport CT, na rogu Kossuth St. i Pulaski St. został odsłonięty mural św. Jana Pawła II, który jest hołdem dla Papieża rodaka w pierwszą rocznicę Jego kanonizacji. Mural przedstawia sylwetkę zamyślonego Papieża opartego o pastorał na tle zalesionych Tatr z zarysem Giewontu. Autorem graficznego projektu jest artysta z New Jersey Rafał Pisarczyk. Prace nad malowidłem trwały prawie miesiąc. Pomysłodawcą muralu jest Tomasz Moczerniuk, którego w organizacji całości działań wspierała społeczność skupiona przy Szkole Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport, natomiast jednym z jego głównych fundatorów jest prawnik Sławka Platty z The Platta Law Firm. W uroczystości wzięli udział burmistrz Bridgeport Bill Finch, delegacja z Konsulatu RP w Nowym Jorku oraz amerykańskie media. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z uroczystości odsłonięcia muralu.

DPS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *