DPS

“Poczuć słowo”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Member. Członek. Bardzo praktyczne słowo
w języku angielskim. Doświadczamy jego pozytywnego znaczenia, gdy chcemy zaznać rozrywki rodzinnej w Muzeum Historii Naturalnej albo w Bronx Zoo. Tam zawsze są kolejki po bilety do kas. Nic dziwnego, bo to przecież ulubione miejsca w Nowym Jorku.

Zostaliśmy więc członkami obu instytucji. Płacimy roczne składki. Mamy dwie legitymacje, która pozwalają wejść praktycznie bez kolejki. Wystarczy pokazać małą karteczkę pracownikowi muzeum albo zoo. A co najważniejsze koszty składki spłacają się już po drugiej wycieczce w ciągu roku do każdego miejsca. Można też je odciągnąć sobie od podatków. W obu instytucjach są również zniżki 10-15 procent na zakupy
w sklepikach z zabawkami albo jedzeniem i darmowe bilety na filmy.

Dodam jeszcze jeden wielki pożytek, bardzo ważny dla mnie i całej rodzinki. Nie trzeba wyduszać z siebie wszystkich sił, by zaliczyć jak najwięcej. Wiadomo, że jak zapłaciło się za bilet wstępu do muzeum $19 dolarów od dorosłej osoby, a od dziecka $10.5 to powinno się coś z niego ‘wynieść’.

Bycie członkiem daje możliwość spokojnego i dokładnego oglądania jednej wystawy podczas jednej wizyty. Nie trzeba pędzić między salami. Zawsze można wrócić i bez dodatkowych kosztów przyjrzeć się innym wystawom.

Kończę moją pieśń pochwalną na cześć słowa “member”, z którym wiążą się inne przywieleje, rosnące razem z wysokością składki rocznej. Są jej różne kategorie. Ale zależy nam tylko na praktyczności. Podstawowa kategoria: ‘family’ zupełnie nam wystarcza.

A jak zostać członkiem? Wystarczy wejść na portale www.amnh.org, www.bronxzoo.com i zapłacić kartą kredytową.

Co dzisiaj robimy w muzeum? Podziwiamy żaby, których największa kolekcja na świecie jest właśnie
w Muzeum Historii Naturalnej. Polecam wystawę „Frogs: A Chorus of Colors”. Ciekawy świat kolorów
i faktów. Można tu spotkać nawet czerwoną żabę, Tomato Frog z Madagaskaru.

Danusia Świątek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *