DPS

Polecamy: “Życiowe lekcje w szkole majsterkowania – Gever Tulley”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Gever Tulley pokazuje, jak wiele na temat życia dzieci uczą się wykonując zwykłe działania i projekty w codziennym życiu. Podaje przykład zajęć
w utworzonej przez siebie Szkole Majsterkowania,
w której dzieci budują konstrukcje i budowle.
Cały proces przygotowań do budowania i realizacji projektu można porównać do procesu życia – dzieci uczą się tu planować, przygotowywać, własnoręcznie wykonywać poszczególne prace, kiedy pojawiają się problemy, analizuje się je
i wyciąga wnioski. Uczą się tego, że cokolwiek robią, ważne jest zaangażowanie, entuzjazm, współpraca z innymi. Porażki i błędy nie są tutaj powodem do zaprzestania działań, ale są czynnikiem motywującym dzieci do głębszego przeanalizowania projektu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *