DPS
No Comments

Polska edukacja dla małych emigrantów

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
12983416_1151857078171321_8409083533542959695_o

Zdjęcie nadesłane w konkursie Libratus

 

Polskie Szkoły Internetowe Libratus to bezpłatny projekt edukacyjny umożliwiający realizację materiału polskiej szkoły w dowolnym miejscu na świecie. Inicjatywa powstała z myślą o wsparciu rodzin, które zdecydowały się wyjechać z kraju, jednak nie chcą, by ich dzieci traciły kontakt z językiem ojczystym. Nauka w programie jest odpowiedzią na wyzwania, które stawia emigracja. 

Młode małżeństwa mieszkające na stałe w Wielkiej Brytanii czy Niemczech i odwiedzające rodziców parę razy do roku to dzisiaj rzeczywistość wielu polskich rodzin. Coraz więcej małych Polaków dorasta z daleka od kraju ojczystego, a ich dziadkowie martwią się, że nie będą w stanie porozumieć się z własnymi wnukami. Jest jednak sposób na to, żeby mali emigranci nie tracili kontaktu z językiem polskim. W Holandii, Wielkiej Brytanii, a nawet w Australii – wszędzie tam, gdzie mieszkają i pracują Polacy, istnieje możliwość uczestnictwa w polskiej szkole za pośrednictwem Internetu. Wszystko dzięki projektowi edukacyjnemu Polskie Szkoły Internetowe Libratus.

Ten darmowy projekt powstał z myślą o polskich rodzinach, które nie chcą rezygnować z przekazania dzieciom polskiego dziedzictwa, kultury i tradycji. Dzięki nowym technologiom Libratus umożliwia realizację programu polskiej szkoły w każdym zakątku świata, a co najważniejsze, daje szansę na doskonalenie mowy ojczystej.

Zajęcia w ramach projektu Libratus odbywają się o dowolnej porze dnia. To rodzic w oparciu o Internetową Platformę Edukacyjną pełni rolę nauczyciela. Uczeń ma dostęp do szerokiej gamy profesjonalnych materiałów dydaktycznych – scenariuszy lekcji, gier, zabaw i filmów – które zostały przygotowane przez polskich pedagogów. Najmłodsi dzięki Polskim Szkołom Internetowym Libratus uczą się przedmiotów obowiązujących w polskiej szkole, mają też stały kontakt z nauczycielami. Swoją wiedzę dziecko może doskonalić na cotygodniowych zajęciach on-line – Webinariach.

Tak jak w każdej polskiej szkole stacjonarnej, uczniowie Libratusa otrzymują legitymację szkolną, a po zdanym egzaminie końcoworocznym także świadectwo i promocję do następnej klasy. Jeśli rodzina zdecyduje się na powrót do Polski, uczeń może bez problemu kontynuować naukę w ramach tutejszego systemu oświaty.

Polskie Szkoły Internetowe Libratus mają już kilka tysięcy zadowolonych absolwentów z całego świata, którzy płynnie posługują się językiem polskim. Projekt współtworzą polskie szkoły partnerskie, polonijne szkoły sobotnie – wszystko w trosce o powszechny dostęp do darmowej polskiej edukacji. Szczegóły na temat rekrutacji na nowy rok szkolny można znaleźć na stronie www.libratus.edu.pl/ Liczba miejsc na naukę w projekcie jest ograniczona.

 

Kontakt:

Maja Haber m.haber@libratus.edu.pl 

Polskie Szkoły Internetowe Libratus

www.libratus.edu.pl 

 

Polskie Szkoły Internetowe Libratus – działający od 2009 roku bezpłatny projekt edukacyjny skierowany do dzieci mieszkających poza granicami kraju w wieku od 5 do 15 lat. Projekt ma na celu umożliwienie realizacji polskiej podstawy programowej w dowolnym miejscu na świecie. Projekt współtworzy kilkadziesiąt szkół partnerskich w Polsce i szkoły sobotnie za granicą. Nauka w projekcie opiera się na nauczaniu domowym i nauce online przy wykorzystaniu Internetowej Platformy Edukacyjnej i zajęć on-line z polskimi pedagogami. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *