DPS

Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta – Copiaque

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta
1 Molloy Street
Copiaque, NY 11726

Adres korespondencyjny: PO Box 954, Lindenhurst, NY 11757

Kontakt: Dyr.Marzena Regucka, e-mail: mregucka@yahoo.com
Tel: 631-961-9936,

Zajęcia: soboty, 11:45-15:15
Wiek: 6-14 lat, od klasy I do klasy IX
W budynku przy 1721 Great Neck Road w Copiague odbywają się zajęcia dla młodszych dzieci (Klasa 0 oraz 3-4-latki).

Program: jezyk polski, historia i geografia, tance, zajecia plastyczne.

Szkoła istnieje od 1990 roku. Uczęszczają do niej najczęściej uczniowie z okolic Copiague, Lindenhurst i Babylon. W lutym 2010 roku został otwarty nowy oddział szkoły przy 1721 Great Neck Rd. w Copiague, w którym prowadzone są programy edukacyjne dla dzieci w wieku 3-5 lat oraz taniec towarzyski dla dzieci i dorosłych, prowadzony przez Josep Pałka’s Dance Studio. We wrześniu 2010 roku po raz pierwszy w historii szkoły, zajęcia rozpoczęła klasa licealna.

W Budynku Pomocy Socjalnej (Outreach Office) parafii dwa razy w tygodniu odbywają się też zajęcia z nauki języka angielskiego dla dorosłych. Także kilkugodzinny, teoretyczny Kurs Bezpiecznej Jazdy prowadzony przez dyplomowanych instruktorów Rady Bezpieczeństwa Narodowego, dzięki któremu można m.in. otrzymać 10% zniżkę na ubezpieczenie od kolizji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *