DPS
No Comments

Polskie zajęcia pozalekcyjne w PS 71 na Ridgewood w Nowym Jorku

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

W czwartkowym spotkaniu w publicznej bibliotece na Ridgewood, dotyczącym programom dwujęzycznym w nowojorskich szkołach publicznych, uczestniczyła Barbara Falkowska, nauczycielka ze szkoły PS 71 mieszczącej się przy 62-85 Forest Avenue na Ridgewood, która oznajmiła wszystkim, iż już od września w szkole rozpocznie się nauka języka polskiego. Zajęcia będą się odbywały w godzinach popołudniowych, w ramach programu pozalekcyjnego, ale za to trzy razy w tygodniu – w środy, czwartki i piątki, po dwie godziny. To pierwsza nowojorska szkoła, w której poczyniono takie kroki.

“Dyrektor szkoły, Indiana Soto, jest bardzo otwarta na możliwość wprowadzenia polskich dwujęzycznych programów, w zależności od zapotrzebowania i możliwości ich uruchomienia i pod warunkiem, że będziemy mieli odpowiednią ilość kwalifikujących się dzieci” – powiedziała Falkowska.

Do szkoły tej obecnie uczęszcza 74 polskich uczniów i na razie nie ma wśród nich odpowiedniej liczby kwalifikujących się dzieci, ale jeżeli tylko ten warunek zostanie spełniony, to na pewno któryś z dwujęzycznych programów – Transitional Bilingual Education lub Dual Language – zostanie tam wprowadzony.

Spotkanie informacyjne w tej sprawie organizowane jest w PS 71 na Ridgewood już w najbliższy poniedziałek, 22 czerwca o godz. 18.00. Dodatkowo szkoła ta proponuje bezpłatne lekcje języka angielskiego dla dorosłych, które również będą się odbywały trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, wtorki i środy, w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Realizacja: Marta Kustek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *