DPS
No Comments

Stanął pomnik Jana Pawła II w Copiague, NY

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

24 maja, 2015 roku w parafi Our Lady of the Assumption w Copiague na Long Island, odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika polskiego papieża św. Jana Pawła II, a także nazwania ulicy imieniem polskiego papieża. Autorem pomnika jest Izydor Borys, rzeźbarz specjalnie przyleciał wraz z żoną na uroczystość z Polski. Głównymi inicjatorami projektu byli mieszkańcy Long Island: Marta Wesołowski, Agnieszka Lavelle i Andrzej Rutkowski.

Uroczystość odsłonięcia poprzedziła msza święta z udziałem biskupów Williama F. Murphiego i Andrzeja Zglejszewskiego.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji Andrzeja Cierkosza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *