DPS

“Pomoc dla Mateuszka”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kilka tygodni temu trafiliśmy z naszym 3 miesięcznym synkiem Mateuszkiem do szpitala im. T. Marciniaka we Wrocławiu na oddział neurologii i nie spodziewaliśmy się, że tam właśnie nasze życie odwróci się do góry nogami. U naszego synka stwierdzono jedną z najrzadszych wad wrodzonych na świecie, a mianowicie dural AVM/fistula.

Dural arteriovenous fistula zwana także dural arteriovenous malformation jest nieprawidłowym połączeniem (przetoka) pomiędzy tętnicami i żyłami, które znajdują się w mózgu. Z taką wadą rodzi się tylko ok. 100 dzieci rocznie na całym świecie. Usłyszeliśmy również, że naszemu synkowi zostało kilkanaście miesięcy życia, że Polska nie jest krajem przygotowanym do takich operacji i nikt nie jest w stanie podjąć się uratowania życia Mateuszka.

Był to dla nas cios. Mateuszek był bardzo wyczekiwanym dzieckiem, już od dnia poczęcia był dla nas wszystkim, gdyż pierwsze nasze dzieciątko umarło w moim brzuszku.

Wiadomość o chorobie naszego dziecka spowodowała ze zaczęliśmy walczyć o jego życie jak lwy. Udało się nam skontaktować z najlepszym na świecie neuroradiologiem dr Alejandro Berenstein z Nowego Jorku, który wykonywał takie trudne operacje i uratował życie niejednemu dziecku.
Wysłaliśmy do Nowego Jorku wyniki badań Mateuszka, po obejrzeniu których dr Berenstein stwierdził, że jest to bardzo trudny przypadek. Przyjął naszego synka do grona swoich małych pacjentów i wyznaczył terminy pierwszych dwóch operacji na 9 i 13 czerwca 2011 r., a kolejna najprawdopodobniej już we wrześniu.

Dla naszego Maleństwa bardzo ważny jest czas bo “bomba zegarowa” tyka i w każdej chwili może się coś stać. Operacja w Nowym Jorku jest bardzo kosztowna, a nasze Maleństwo będzie potrzebowało ich kolejne dwie lub trzy. Koszt pierwszych dwóch operacji wyliczono nam na $ 76 500, co w złotówkach daje nam ok. 250 000 zł doliczając koszty leczenia, rehabilitacji, transportu.

Koszty kolejnych operacji, które wstępnie zaplanowane są na trzy i sześć miesięcy po wykonaniu pierwszej, będą podobne do kosztów za pierwszą operacje. Co trzy miesiące musimy zebrać po 250 000 zł.

Proszę…POMÓŻCIE URATOWAC ŻYCIE NASZEGO MALEŃSTWA – ma dopiero cztery miesiące i tak bardzo chcielibyśmy mu pokazać jak piękne jest życie.

Wszelkie darowizny prosimy kierować na konto Fundacji POLSAT:
ul. Ostrobramska 77
04-175 Warszawa
INVEST- BANK S.A. O/WARSZAWA
Numer konta: 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555

aby przekazać przelew z zagranicy nr konta:
INVEST- BANK S.A. O/WARSZAWA 97 1680 1248 0000 3000 1041 3102
BIC: IVSEPLPP
IBAN: PL9716801248 0000 3000 1041 3102

Z dopiskiem: dla Mateusza Kott z Głogowa

Dopisek jest bardzo ważny, aby przekazane pieniążki trafiły właśnie na leczenie Mateuszka.

Pozdrawiamy,

Anna i Wiktor Kott

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *