DPS

“Przedwojenne reklamy świąteczne”. Marta Kustek

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Świąteczny okres w dużym stopniu zdominowany jest dzisiaj przez marketing i promocję produktów proponowanych na prezenty dla najbliższych. We wszystkich mediach w tym czasie wzrasta liczba emitowanych reklam, bombardowani jesteśmy przez specjalne oferty, propozycje rabatowe i dodatkowe niespodzianki przy zakupie danego produktu.

A jak wyglądały świąteczne reklamy wiele lat temu, kiedy jeszcze machina medialna i marketingowa nie była tak rozwinięta i wyspecjalizowana jak dzisiaj? Poniżej wybrane urocze reklamy świąteczne, publikowane w Polsce w okresie przedwojennym. Pochodzą ze archiwalnych zbiorów Miasta St. Warszawy. Więcej zdjęć można oglądać na stronie www.warszawa.ap.gov.pl/swiatecznereklamy.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *