DPS
No Comments

Radiolatorium – słuchaj by więcej wiedzieć!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

RADIOLATORIUM to oryginalny, autorski pomysł na interaktywną  edukację medialną, łączącą  dobre tradycje radia i nowoczesność. Realizowany na kilku płaszczyznach format  popularyzuje naukę, technikę, historię nauki i techniki oraz tradycyjne formy eksperymentowania. Gospodarzem programu jest Paweł Pasterz.

Radiolatorium nadaje od roku 2009 na antenie regionalnej Polskiego Radia i w sieci. Program, przez cały czas obecności na antenie, cieszył się bardzo dużą popularnością i zdobył sympatię odbiorców indywidualnych oraz instytucji. Po zaledwie czterech tygodniach obecności na antenie, został zauważony przez Kuratorium Oświaty, co skutkowało zaproszeniem i zaprezentowaniem programu na Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjna Edukacja”. Od grudnia 2010 roku  uzyskał Honorowy Patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Audycje opracowane w języku polskim, jedyne tego typu realizowane na antenie Polskiego Radia są wykorzystywane przez nauczycieli i słuchane przez dzieci i rodziców.

Z pewnością będą ciekawe również dla polskich uczniów i nauczycieli poza granicami kraju. Polecamy!

 

Archiwalne audycje są dostępne pod adresem:

http://polimedia.pl/radiolatorium_audycje/

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *