DPS

“Rodzice i dzieci”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

2
Ostatnie dni wakacji, czyli okresu, kiedy dzieci i rodzice mogą ze sobą spędzić trochę więcej czasu. Dzieci często z utęsknieniem czekają na taką możliwość przez cały rok szkolny. Warto je więc wykorzystać do końca. Ogrom obowiązków i codzienny pośpiech, zarówno rodziców, jak i dzieci, „ograbia” ze wspólnego przeżywania życia.

Wspólne działania dają wiele frajdy i satysfakcji. Dają coś jeszcze: bezcenne poczucie pozytywnej, głębokiej więzi rodzinnej. Tworzą się przyszłe wspomnienia oraz kształtuje się świadomość, jak bardzo ważna we wzajemnych relacjach jest możliwość wspólnego wytchnienia i swobodnych rozmów o tym, co się dzieje dookoła i w nas samych. Jest to również czas, kiedy dorośli przekazują własne umiejętności i zainteresowania swoim pociechom, a one z kolei odkrywają swoje pasje i rozwijają motywację do poznawania świata.
Jak widać – okres wakacyjny to wiele różnorodnych korzyści dla rodziny.

W tym miejscu pragnę „sprzedać” bardzo dobry, według mnie, pomysł na rodzinną przygodę kulinarną. Dlaczego właśnie taką? Zaraz króciutko wyjaśnię.

Przed zakończeniem roku szkolnego komendantka Zlotu Hufca ZHP Szczecin, który miał odbyć się w pierwszy weekend wakacji, poprosiła mnie, abym na jednym z punktów trasy biegu harcerskiego przeprowadziła zajęcia kulinarne dla kilku patroli dzieci uczestniczących w Zlocie. Dla każdego patrolu miałam 30 minut. Trochę się zastanawiałam, co ciekawego, a zarazem prostego zrobić w tak krótkim czasie.

Przypomniałam sobie zajęcia, które realizowałam na obozach organizowanych przez moje środowisko instruktorskie. Nosiły one nazwę „Gotowanie na polanie” i pod tym samym tytułem zostały opisane
i opublikowane w formie poradnika dla harcerzy. Postanowiłam, że przygotuję jajka na ognisku!

Zajęcia banalnie proste do przeprowadzenia, a dające wiele radości i kształcące nowe umiejętności w życiu.
No właśnie – umiejętności dnia codziennego. Jakież było moje zdziwienie, kiedy jedna z harcerek, mająca 11 lat, ze zdziwieniem zapytała: „To jajka się soli?”. Inni pytali o to, jak rozbić jajko i czy na pewno uda się je przyrządzić na ognisku? Niektóre dzieci były zdziwione, kiedy wysłałam je, by umyły jajka. Większość nie wiedziała po co?

Naszła mnie refleksja. W dobie cyfryzacji, życiu w pośpiechu i powszechnej rywalizacji – dzieci doskonale znają się na informatyce i obsłudze elektronicznych gadżetów, ale na pytanie: „Skąd się biorą jajka?” odpowiadają, że „ze sklepu”. Tak czy inaczej podczas „jajkowego” spotkania przy ognisku dzieci i ja bawiliśmy się wyśmienicie.

Dlatego proponuję wspólną rodzinną, wesołą i pożyteczną zabawę przy ognisku.

Potrzebne będą: jajka, olej, sól, folia aluminiowa. Oprócz tego do wariantu pierwszego mała butelka plastikowa po wodzie, plastikowa łyżeczka, długi patyk, a do wariantu drugiego – długi patyk z „widełkami” na końcu.

Przystępujemy do działania. Rozpalamy ognisko w dozwolonym miejscu. Dla dzieci ognisko to zawsze ogromna frajda, bo to trochę niebezpieczne i tajemnicze.

A teraz do rzeczy:

13 Pierwszy wariant. Przygotowujemy podwójny arkusz folii aluminiowej (ok. 50 cm każdy). Ustawiamy na środku folii plastikową butelkę, unosimy folię do góry
i przyciskamy do butelki. Po utworzeniu kształtu naczynia wyjmujemy butelkę. Smarujemy olejem (np. palcem) wnętrze powstałej „foremki” i wbijamy jedno lub dwa jajka. Solimy i łyżeczką plastikową delikatnie mieszamy, uważając, aby nie przerwać folii. Skręcamy ”foremkę” na samej górze, tworząc haczyk. Całość wieszamy na patyku i pieczemy nad ogniem około 10 min.

Potrawa jest gotowa, kiedy dotykając przez foliową foremkę czujemy, że jajko ma zwartą konsystencję. Możemy także delikatnie rozwinąć i zajrzeć do środka, a potem ponownie zakręcić i piec dalej.

4Drugi wariant to jajko na „widełkach”. Trzeba przygotować długi patyk z rozwidleniem na końcu oraz tak jak poprzednio – podwójny arkusz folii aluminiowej. Arkusze folii owinąć na „widełkach”, robiąc spore zagłębienie, by jajko nie „uciekało”.
Ja zrobiłam widełki z metalowych wieszaków z pralni chemicznej i umocowałam je na drewnianych patykach. Tak przygotowaną „patelnię” smarujemy olejem, wbijamy jajko, solimy, mieszamy i pieczemy nad ogniem.

Wszystkie czynności, z niewielką pomocą lub tylko instrukcją rodziców, dzieci z powodzeniem mogą wykonać same. Nie trzeba się nigdzie spieszyć. Nawet jak za pierwszym razem coś nie wyjdzie (spadnie jajko, rozerwie się folia), to można wziąć kolejne jajko, kolejny arkusz folii.

Zachęcajcie Wasze dziecko do samodzielności.
Gdy coś się nie uda, nie nazywajcie go „gamoniem” czy „fajtłapą”. Takie słowa u wrażliwego młodego człowieka osłabiają poczucie wartości, zaniżają samoocenę, odbierają nadzieję, sprawiają, że czuje się gorszy. Wszelkie działania, próby udane i nieudane, to bardzo cenne doświadczenia, które uczą dziecko cierpliwości oraz pokonywania trudności.

Gdy działanie kończy się sukcesem, niekoniecznie za pierwszym razem, to dziecko ma poczucie satysfakcji
i buduje wiarę we własne możliwości, która najlepiej przygotowuje do pokonywania trudności w jego przyszłym życiu. Zapewniam, że przyrządzone w ten sposób jajka będą smakowały nawet tym dzieciom, które na co dzień za potrawami z jajek nie przepadają. Jeżeli ta zabawa będzie na dodatek zwieńczeniem długiego wspólnego spaceru, to „burczenie w brzuchach” spowoduje, że bez dokładki się nie obejdzie. Naturalnie, pieczywo, jakiś ogórek i herbata z termosu będzie doskonałym uzupełnieniem wspólnego posiłku.

Takie wspólne spędzanie czasu buduje fantastyczne relacje rodziców z dziećmi. Wspólna praca przy zbieraniu drewna, ustalanie sposobu ułożenia i rozpalenia ogniska, a potem uczta z własnoręcznie przygotowanego „traperskiego” posiłku będą na pewno wielokrotnie powracały w opowiadaniach i wspomnieniach wakacyjnych.

Życzę Wam, drodzy Rodzice, wiele radości i przyjemności we wspólnym z dziećmi odkrywaniu siebie i świata. Pamiętajcie, że jednymi z najwspanialszych prezentów, jakimi możecie obdarzyć swe dziecko, są Wasza uwaga i Wasz czas.

Iwona Sołtysiak
Zapraszamy na blog autorki www.IwonaSoltysiak.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *