DPS

Wyniki Świątecznego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

konkurs

“Człowiek bez marzeń jest jak ryba bez wody.(…) Każde spełniające się marzenie powinno być największym wydarzeniem w naszym życiu, nawet to najmniejsze.”
Gabriela Zanko (I miejsce w kategorii Najważniejsze wydarzenie w mijającym roku 2013”)

Z przyjemnością prezentujemy dzisiaj laureatów naszego Świątecznego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży! Konkurs trwał od 12 grudnia do 31 stycznia 2014 r. i dzielił się na trzy kategorie tematyczne: “Moje Boże Narodzenie”, Najważniejsze wydarzenie w mijającym roku 2013” oraz “Przepis na ulubioną, wigilijną potrawę
w rodzinie lub świąteczny wypiek”.

Bardzo dziękujemy za nadesłane prace! Wszystkie okazały się niezwykle interesujące! Czytając je widać, że ich autorzy to wrażliwi, młodzi ludzie, świetni obserwatorzy, którym poprzez twórcze pisanie zależy na pogłębianiu znajomości języka polskiego. W konkursowych pracach szczególnie uwidacznia się przywiązanie do polskich tradycji, miłość do rodziny, współuczestnictwo w przeżyciach innych. Jedne teksty są dynamiczne, inne liryczne, jeszcze inne, pisane z nutką dystansu albo przepełnione radością. We wszystkich można zauważyć duże zaangażowanie w przedstawianiu wybranych tematów.

Wśród nadesłanych prac nasze redakcyjne jury wybrało trzy z każdej kategorii oraz przyznało cztery wyrożnienia:

“Moje Boże Narodzenie”: Monika Bałdyga

“Najważniejsze wydarzenie w mijającym roku 2013” – Gabriela Zańko.

“Przepis na ulubioną, wigilijną potrawę w rodzinie lub świąteczny wypiek” – Karolina Bzowska

Wyrożnienia otrzymują:

Karolina Wałczyk
Matylda Urbaniak
Danuta Chlebek
Marysia Litwin

Dla zwycięzców i wyróżnionych zostaną przesłane pocztą nagrody książkowe, również ich prace zostaną opublikowane na stronie naszego portalu.

Serdecznie gratulujemy, natomiast wszystkich uczestników Konkursu zapraszamy do Klubu Młodych Literatów, gdzie można się dzielić swoimi spostrzeżeniami, przeżyciami oraz rozwijać znajomość języka polskiego!

Redakcja portalu DobraPolskaSzkola.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *