DPS
No Comments

Rusza kolejna edycja “Greenpoint.Przemiany!”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Greenpoint. Przemiany 2015 -plakat

“Greenpoint. Przemiany 2015” to działanie kulturalno-społeczne Fundacji Culture Shock realizowane w Nowym Jorku, skierowane do Polaków oraz wszystkich zainteresowanych polską historią i kulturą. Program ma na celu wydobycie potencjału Greenpointu, jako przestrzeni do działań kulturalnych, artystycznych oraz sąsiedzkich.

Pierwsza edycja projektu odbyła się w 2014 roku. Tegoroczny program obejmuje: serię warsztatów fotograficznych, teatralnych, artystycznych, kulinarnych, cykl spotkań związanych z tematyką powrotu do Polski oraz wykłady o ważnych postaciach polskiej emigracji. Nowym elementem będzie projekt historii mówionej w ramach którego zbierane i archiwizowane będą historie Polaków, którzy przybyli do Nowego Jorku przed 89 rokiem. Zebrany materiał w formie audio i video trafi do Muzeum Emigracji w Gdyni.

Już w maju ruszają warsztaty fotograficzne dla młodych “Fotokolaże”, warsztaty kulinarne “Polskie smaki” oraz “Greenpoint w biegu” treningi sportowe połączone z odkrywaniem Greenpointu. Więcej informacji o szczegółowym programie oraz formach zapisu na stronie:  www.cultureshock.pl/greenpoint

Projekt “Greenpoint. Przemiany 2015” realizowany jest we współpracy z wieloma amerykańskimi oraz polskimi instytucjami i organizacjami: Biblioteką Brooklyńską na Greenpoincie, Fundacją Dobra Polska  Szkoła, New York Dance & Arts Innovations, Slavic Art Ensemble, Artbox Atelier, Polska Running TEAM, Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku, Muzeum Emigracji w Gdyni, restauracją Le Fond, Crepeteria i innymi. Partnerami medialnymi są: Kurier Plus, Radio Rampa, Dobra Polska Szkoła, Greenpointpl.com, The Post Eagle, Super Express NY.

 

Więcej informacji:

www.cultureshock.pl/greenpoint, facebook.com/greenpoint.przemiany

Masz pytania? Napisz: marta@cultureshock.pl lub zadzwoń: 646 589 2060

Film podsumowujący projekt z 2014: https://www.youtube.com/watch?v=jawBpF59gsU

 

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą.”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *