DPS

Skargi na osoby z Times Square przebrane za postaci z bajek

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Characters-from-Times-Square8

Zwykle powodujące uśmiech i radość bajkowe postaci obecne na Times Square coraz częściej wzbudzają ogólne zażenowanie. Zdarzają się wśród nich osoby wykrzykujące niepopularne hasła czy obmacujące turystów. Kilkorgu z nich postawiono nawet akty oskarżenia.

Dawno minęły czasy, kiedy na Times Square można było natknąć się na prostytutki. Miejsce to
w przeszłości nosiło bowiem opinię przybytku rozpusty. Obszar ten jest dziś znacznie bardziej przyjazny dla całych rodzin. Widok osób przebranych za bohaterów z kreskówek jest tak powszechny, jak obecne tam świetlne reklamy. Zarówno dzieci jak i ich rodzice chętnie robią sobie z nim zdjęcia, przytulają się do nich
i na odchodne dają swoim ulubieńcom kilka dolarów.

Spider-Man, Cookie Monster czy Statua Wolności dodają temu miejscu kolorytu. Jednak niektóre postaci wykazują zachowania przestępcze. Skargi na nie są nagminne.

W ostatnich dniach aresztowano dwie osoby przebrane za Lady Liberty. Mężczyzna ubrany jak Spidermana został oskarżony za obmacywanie kobiety. W kwietniu 2013 roku, oskarżenie przedstawiono Cookie Monster za zagrożenie dobra dziecka. Osoba ubrana jak Woody’ego z Toy Story została oskarżona
o obmacywanie z użyciem siły.

Times Square Alliance ma propozycję na uporanie się z problemem krewkich osobników działających pod postacią miłych dziecięcych bohaterów. Wzywa miasto, by wprowadziło systemu przyznawania specjalnych pozwoleń osobom pracującym jako postaci z filmów i bajek na terenie Nowego Jorku.

„Uważamy, że jest to niezbędne i konieczne, żeby miasto się w to zaangażowało. Żeby wprowadziło przepisy regulujące i uruchomiło system przyznawania prosty licencji. Jest tu wielu dobrych ludzi, którzy po prostu starają się zarabiać dolary. Chcemy mieć tę pewność, że oni są bezpieczni. ” – powiedział Gia Storms z Times Square Alliance.

Tekst i zdjęcia: Ewa Jaczyński
www.PolskieRadioNYC.com

Characters-from-Times-Square11

Characters-from-Times-Square10

Characters-from-Times-Square9

Characters-from-Times-Square7

Characters-from-Times-Square6

Characters-from-Times-Square5

Characters-from-Times-Square4

Characters-from-Times-Square3

Characters-from-Times-Square2

Characters-from-Times-Square1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *