DPS

“Szkoły LIBRATUS – nauka w każdej części świata” – wywiad z Gawłem Warykiewiczem.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Obok nauki w sobotnich polonijnych szkołach, polskie dzieci przebywające za granicą mają od niedawna dodatkową możliwość jeżeli chodzi o naukę języka polskiego i innych przemiotów. Są to szkoły internetowe Libratus, którego siedziba mieści się w Krakowie. Oferują one naukę za darmo, korzystać z niej mogą dzieci klas podstawowych i gimnazjum z każdego miejsca na świecie.

Szkoły internetowe Libratus mogą być doskonałym uzupełnieniem polonijnych sobotnich szkół. Jest w nich realizowana pełna podstawa programowa, która jest w szkołach w Polsce, stąd też materiał jest znacznie szerszy. W szkole Libratusa to rodzice pełnią rolę nauczyciela dla swoich dzieci i razem z nimi pracują. Stąd też ważną rolę odgrywa tu dyscyplina i systematyczność pracy.

Posłuchaj wywiadu Danusi Świątek z Gawłem Warykiewiczem, koordynatorem projektu edukacyjnego w szkołach Libratus, w “Polonijnej Mamie” Polskiego Radia 910AM Nowy Jork.

[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/upload/Libratus.mp3″][/gplayer]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *