DPS
No Comments

Taneczne boje w Teaneck

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Julia Klinchyk, Józef Pałka i tancerze

Julia Klinchyk, Józef Pałka i tancerze


W sobotę, 15 listopada, w Marriott Teaneck at Glenpointe, Teanek NJ odbył się 19–ty prestiżowy turniej Nyemchek’s Junior All-Star DanceSport Championships. Jest to największy turniej dla dziecięcych i młodzieżowych par tanecznych na wschodnim wybrzeżu. Jego organizatorami są Elena i Spencer Nyemchek.

Tegoroczny turniej trwał od 7.00 rano aż do 1:30 w nocy, a udział w nim wzięło około 235 par tanecznych reprezentujących 41 studi plus 52 single girls division. Tancerze byli podzieleni na 368 grup w kategoriach wiekowych od 4 to 21 lat.

Joseph’s Dance Studio reprezentowało 10 par tanecznych. Reprezentacyjna para studia Anna Kaczmarski i Patryk Płoszaj była tym razem nieobecna, gdyż brali udział w międzynarodowym turnieju tanecznym w Assen w Holandii. Wyniki na przemian oceniało 12 sędziów. Panowała świetna, sportowa atmosfera. Warto podkreślić, że startujących i kibiców było tak dużo, że brakło miejsca na obszernym parkingu hotelowym.

Na pierwszym planie Agnieszka Szymańska-Victor Lubnicki

Na pierwszym planie Agnieszka Szymańska-Victor Lubnicki

Oto rezultaty tancerzy Joseph’s Dance Studio:

Szymańska Agnieszka-Lubnicki Victor AC-J3 Pre-Bronze Standard 3 miejsce
Perkowska Dominika-Karol Kukacki AC-J5 Closed Silver Standard 1 miejsce
Sochacki Sylwia-Trojanowski Konrad AC-J5 Closed Gold Standard 4 miejsce
Molter Karolina-Stopa Dylan AC-J3 Closed Bronze Standard 4 miejsce
Domagała Julia-Plis Jakub AC-J4 Open Bronze Standard 3 miejsce
Ludwiszewski Veronika-Kaczmarski Michael AC-J3 Closed Silver Standard 1 miejsce
Chervinsky Emily-Kaczmarski Peter AC-J4 Open Silver Standard 1 miejsce
Kulagowski Maya-Kobus David AC-J3 Closed Gold Standard 2 miejsce
Matyszczyk Annette- Rusin Daniel AC-J4 Closed Gold Standard 6 miejsce
Konieczny Victoria-Konieczny Filip AC-J5 Closed Silver Standard 3 miejce

Victoria i Filip Konieczny

Victoria i Filip Konieczny

Józef Pałka: “Byłem obecny na turnieju przez cały czas. Widziałem wielką determinację tancerzy w walce o medale. Cieszę się, że było ich w tym roku o 5 par więcej. Widać było wielkie zaangażowanie tańczących i kibicujących rodziców i ich przyjaciół. Muszę podkreślić wielkie zaangażowanie mojej asystentki Klaudi Kluzińskiej i Wladimira Dziuby oraz obecność Julii Klinchyk na co dzień pracujących z parami. Jest to motywacja do turnieju Kings Ball w Tanksgiving weekend i MAC na Manhatanie w styczniu. A następnie 6-te Polonijne Mistrzostwa Ameryki w Passaic, NJ w połowie lutego cieszące się coraz większą rangą”.

Agnies Mierzwa

Julia Domagala i Jakub Plis

Julia Domagała i Jakub PlisWłodzimierz Dziuba, Karolina Molter i Dylan Stopa

Włodzimierz Dziuba, Karolina Molter i Dylan StopaAnnette Matyszczyk i Daniel Rusin

Annette Matyszczyk i Daniel Rusin


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *