DPS

TED: Sir Ken Robinson “Zrewolucjonizujmy nauczanie!”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

W swoim przejmującym i zabawnym przemówieniu będącym kontynuacją legendarnej przemowy z 2006 roku, Sir Ken Robinson argumentuje za zmianą systemu nauczania – ze standardowych szkół do bardziej spersonalizowanej edukacji by stworzyć warunki do rozwoju naturalnych talentów dzieci. (Tłumaczenie wiersza W.B. Yeatsa z tomu “Wiatr pośród trzcin”, 1899, Leszek Engelking.)


One Response to TED: Sir Ken Robinson “Zrewolucjonizujmy nauczanie!”

  1. Natalia June 12, 2012 at 6:13 pm

    Uwielbiam Sir Kena Robinsona:) Uwielbiam za jego wizję edukacji,za cudowną umiejętność zaklinania emocji w słowa,za prawdę,którą nam ukazuje. Jego niezwykła osobowość promieniuje tak,że każde z nim “spotkanie” to swoiste katharsis.Mam nadzieję..głęboko wierzę,że dane mi kiedyś będzie spotkać go osobiście i powiedzieć,jak bardzo zmienił moje widzenie świata:)

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *