DPS

Uroczystości przy Pomniku Katyńskim w Jersey City

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

15 września 2013 pod Pomnikiem Katyńskim stojącym na Exchange Place w Jersey City, NJ odbyły się obchody upamiętniające tragedię w Katyniu, zorganizowane przez Komitet Pamięci Zbrodni Katyńskiej, Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej oraz Kongres Polonii Amerykańskiej na stan New Jersey. Jak co roku na uroczystosci przy pomniku zostało zaproszone polskie harcerstwo. Jednostki harcerskie z Clark, NJ, z Clifton, NJ i z Brooklyna wzięły udział w warcie honorowej oraz składały kwiaty wraz z innymi organizacjami. Dzieci z Polskiej Szkoły im. Józefa Piłsudskiego w Jersey City przygotowały okolicznościowy program artystyczny. Pomnik Katyński stoi w ciekawym miejscu – nad rzeką Hadson z pięknym widokiem na dolny Manhattan w Nowym Jorku. Monument istnieje już ponad 20 lat i jest dziełem Andrzeja Pityńskiego z Johnson Artelier, Princeton, N.J., który trównież wykonał pomnik Katyński w Baltimore, Md.

DPS
Zdjęcia: Maria Bielska

2013KatynMemorial-12_2

2013KatynMemorial-09_2

2013KatynMemorial-08_2

2013KatynMemorial-11_2

2013KatynMemorial-10_2

2013KatynMemorial-16_2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *