Warsztaty dziennikarskie “Zostań reporterem!”

Warsztaty obejmują zajęcia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne.
Każdy uczestnik warsztatów nauczy się:

– jak pisać i redagować teksty,
– jak przeprowadzać wywiady,
– robić zdjęcia i fotoreportaże, wstawiać zdjęcia do swoich tekstów,
– jak redagować szkolną gazetkę,
– jak założyć swój blog w internecie,
– jak nagrywać materiały radiowe i krótkie filmiki,
– jak tworzyć proste filmy YouTube (nagrywanie, edycja, mix-media),
i wiele wiele innych bardzo ciekawych i aktualnych rzeczy związanych z dziennikarstwem i nowymi technologiami! Na zajęciach dużo ćwiczeń praktycznych.

W programie warsztatów także spotkania z dziennikarzami polonijnych mediów, fotoreporterem i twórcą stron internetowych. Efekty pracy młodych reporterów bedą umieszczane na specjalnej stronie internetowej młodych uczniów-dziennikarzy na naszym portalu.

Grupy: min. 10-15 osób w grupie. Warsztaty obejmują 10 zajęć. Zajęcia trwają 1,5 godz.
Uczestnicy otrzymują materiały dziennikarskie: notesy, długopisy, płyty CD ze swoimi nagraniami
i materiałami.

Każda szkoła, która zainteresowana jest przeprowadzeniem warsztatów dziennikarskich w swojej placówce: dobrapolskaszkola@interia.pl lub office@pcgpl.com