Młodzi dziennikarze z Polskiej Szkoły im. H. Sienkiewicza, Brooklyn, Nowy Jork.

Kolejna grupa polskich dzieci w Nowym Jorku rozpoczęła dziennikarskie warsztaty organizowane przez nasz portal. W tym roku szkolnym do grona najmłodszych polonijnych dziennikarzy dołączyli uczniowie Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie. Jedenastoosobową grupę młodzieży w wieku od 11 do 15 lat prowadzi Wojtek Maślanka, szef byłego Polskiego Radia 910 AM
i obecnie również współtwórca tworzącej się nowej polonijnej rozgłośni radiowej Polskie Radio NYC (www.polskieradionyc.com)

Na zajęciach uczniowie mają okazję m.in. nauczyć się pisać i redagować teksty, przeprowadzać wywiady, robić zdjęcia i fotoreportaże, redagować szkolną gazetkę, nauczyć się, w jaki sposob założyć swój blog
w internecie, jak nagrywać materiały radiowe, krótkie filmiki i wiele innych ciekawych i aktualnych rzeczy związanych z dziennikarstwem i nowymi technologiami!

Do tej pory młodzi adepci dziennikarstwa zapoznali się z podstawowymi zasadami wywiadu radiowego.
Po przeszkoleniu każdy miał okazję przeprowadzenia samodzielnego, nagrywanego wywiadu w parach,
co wywoływało dużo emocji wśród wszystkich uczestników. Jeden z uczniów, Konrad Miszczak, miał okazję przeprowadzić wywiad z uczestniczącą gościnnie na warsztatach Martą Kustek, redaktor naczelną naszego portalu który jest organizatorem warsztatów dziennikarskich w polonijnych szkołach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć, które odbyły się w sobotę, 22 października 2011 r.

Wojtek Maślanka na zajęciach z młodymi dziennikarzami.

W zajęciach uczestniczyła Marta Kustek z portalu www.DobraPolskaSzkola.com

Kasia Kobeszko i Patrycja Plouchna.

Patryk Starzec.

Wojtek Maślanka, Marta Kustek i Konrad Miszczak w trakcie przygotowania wywiadu.

Patrycja Plouchna i Julia Zielińska.

Patryk Starzec i Robert Ignatowicz.

Nicole Andrzejewska i Kasia Kobeszko.

Wojtek Maślanka, Marta Kustek, Anna Kubicka, dyrektor szkoły im. H. Sienkiewicza z uczestnikami zajęć

Eryk Krawiec.

Konrad Miszczak.