DPS

“Więcej hotdogów, mniej nauczycieli”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Rahm Emanuel, demokratyczny burmistrz Chicago i były najbliższy doradca prezydenta USA Baracka Obamy, zwolnił w ramach oszczędności 850 nauczycieli. Jednocześnie postanowił dotować z kasy miasta firmę produkującą hotdogi.

Burmistrz Emanuel dał koncernowi Vienna Beef 5 mln dolarów, dzięki czemu fabryka ma utrzymać 250 miejsc pracy w Chicago. W tym samym czasie burmistrz podjął jednak decyzję o zamknięciu 50 miejskich szkół,
w efekcie czego 850 nauczycieli znalazło się na bruku.

A to tylko zapowiedź kolejnych zwolnień w chicagowskiej oświacie. Według zapowiedzi władz miasta,
w najbliższej przyszłości pracę stracić może kolejnych kilkuset nauczycieli. Samych nauczycieli oburza natomiast wydawanie ogromnych pieniędzy z kasy miasta na wątpliwe, pod względem opłacalności, projekty. Burmistrz Emanuel zamierza m.in. przeznaczyć 55 mln dolarów na budowę areny do gry w koszykówkę.

(PS, GN)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *