DPS

“Noworoczne życzenia”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ostatni dzień 2011 roku. Obfitującego w wiele wydarzeń, dobrych i tych mniej dobrych, w życiu prywatnym i na scenie ogólnej. W tym dniu zazwyczaj następuje podsumowanie tego wszystkiego, co zadziało się w ciągu ostatnich 12-stu miesięcy. Dlatego, dla odmiany, pominę tę część i skupię się na tym, co chciałabym, by nadchodzący Rok 2012 przyniósł nam wszystkim i każdemu z osobna. Taka odmiana uniwersalnej “bucket list” czyli listy życzeń na nadchodzące miesiące.

Przede wszystkim życzę nam wszystkim Spokoju i Harmonii – ich brak dawał się niejednokrotnie we znaki każdemu z nas, a szczególnie Polakom mieszkającym w wiecznie pędzącym Nowym Jorku. Obyśmy potrafili w naszej codzienności znaleść chwilę wyciszenia dla siebie, która za każdym razem będzie nam przypominać o rzeczach ważnych w naszym życiu. O przeczytaniu odłożonej książki, zapisaniu się na kurs fotografowania, spacerze po parku czy odwiedzeniu znajomego, który wciąż czeka na wizytę. Każdy z nas z pewnością ma takie “odłożone na później” rzeczy.

Potem życzę Optymizmu, wstępowania w ten Nowy Rok z uśmiechem i przekonaniem, że przyniesie on nam naprawdę same dobre wydarzenia. Dziecięcej wiary, że właśnie w tym roku spełnią się wszystkie nasze oczekiwania i plany. Że życie przyniesie nam niespodzianki. Czekajmy na nie z mocnym przeświadczeniem, że to tylko już kwestia czasu.

Na naszej liście życzeń Poczucie Humoru znajduje się zaraz za Optymizmem. Jest ono niejednokrotnie ściśle z nim związane. Śmiech pomaga spojrzeć na siebie samych z dystansem, z przymróżeniem oka. Maleją wtedy największe problemy. Śmiejmy się jak najwięcej w tym roku, nie ograniczajmy się jedynie do miłego uśmiechu, ale pozwólmy sobie na wybuchy serdecznego śmiechu, na rechotanie “z byle czego”, popatrzmy na dzieci, jak one to robią, one sa największymi mistrzami w tej dziedzinie! Otaczajmy się ludźmi z poczuciem humoru, opowiadajmy sobie dowcipy, w każdej sytuacji wypatrujmy pozytywnych stron. Na rezultaty nie będziemy długo czekać!

Życzę wielu prawdziwych Przyjaźni i wzajemnego Szacunku. Osób, które będą dla nas w potrzebie – jak również umiejętności bycia dla innych. Co dajesz, to do ciebie wróci, mówi popularne powiedzenie. Bądźmy więc dla innych tacy, jak sami tego oczekujemy od nich.

I na końcu, życzę Odwagi w podejmowaniu decyzji i działań, które zmieniają nasze życie na lepsze. Które nas budują i dają spełnienie. I które zawsze chcieliśmy wykonać, lecz na przeszkodzie zazwyczaj stał lęk. Czy się uda? Czy zaryzykować? Czy przez ten krok, nie stracę wszystkiego, co do tej pory zebrałem?

Niech ten rok rozwieje wszystkie wątpliwości i doda nam sił, byśmy mogli przekroczyć samych siebie
i z entuzjazmem iść dalej do przodu!

Wyjątkowego Nowego Roku!

Marta Kustek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *