DPS

“Zaproszenie do międzykulturowego dialogu: Warszawa zaprasza Nowy Jork”. Agnieszka Ciak

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Drodzy Przyjaciele za oceanem. Mam na imię Agnieszka. Pracuję w Centrum Artystycznym w dzielnicy Ochota, w jednej z warszawskich placówek kulturalno-oświatowych. Jeśli pozwolicie,  z przyjemnością będę informować Was  o ciekawych wydarzeniach, mających miejsce zarówno w naszym skromnym Centrum, jak i w stolicy.

Gorąco zachęcam do wymiany doświadczeń
i pomysłów. Kto wie? Może w przyszłości uda nam się zrealizować jakiś wspólny  interesujący projekt? Dialog międzykulturowy w formie zabawy to doskonały sposób promowania narodowych wartości i tradycji, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy zagranicznej.

Ostatnio odwiedził nas Vox Mundi International Ladies Choir z Londynu. Chór powstał dziesięć lat temu. Składa się z siedemnastu chórzystek różnej narodowości, jest prowadzony przez kompozytora Kena Paige, profesora Trinity College of Music w Londynie. Na pianinie akompaniuje David Darby.

Misja chóru, którą jest prowadzenie dialogu międzykulturowego, doskonale pokrywa się  z celem, który przyświeca naszej placówce. Vox Mundi realizuje swoje przesłanie poprzez wykonywanie różnorodnych utworów w oryginalnych językach, również po polsku.

My staramy się wykorzystywać wszelkie formy kultury i sztuki, jakie tylko są dostępne w ramach naszych skromnych możliwości, aby pogłębiać zainteresowania językowe oraz kształtować kulturalną świadomość naszych podopiecznych.

Chórzystki na co dzień prowadzą aktywne życie zawodowe, ale mimo licznych obowiązków zawodowych i rodzinnych znajdują czas, aby regularnie spotykać się i doskonalić umiejętności wokalne.

Repertuar Vox Mundi to prawdziwa mozaika stylów muzycznych, od Vivaldiego, Borodina, Brahmsa  poprzez Bacharacha, Queen,  The Beatles, Gershwina. Każdego roku chórzystki odbywają podróż zagraniczną, której głównym celem są występy sceniczne.

W tym roku mieliśmy przyjemność gościć je
w Warszawie.  Wystąpiły podczas koncertu charytatywnego na rzecz sparaliżowanego Jakuba – absolwenta warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, trenera, cenionego i lubianego nauczyciela, którego kariera sportowa została niespodziewanie przerwana na skutek wypadku. Cały dochód z imprezy został przeznaczony na rehabilitację Jakuba. Muszę przyznać, iż publiczność dopisała. Bardzo dobrze świadczy to o wrażliwości naszych rodaków.

Sprzedaliśmy wiele biletów – cegiełek. Ponadto, po koncercie odbyła się wesoła licytacja przedmiotów ceramicznych wykonanych przez zaprzyjaźnioną z nami pracownię oraz “arcydzieł plastycznych” autorstwa uczestników prowadzonych przez nas zajęć. Ku naszemu zaskoczeniu udało się zlicytować wszystkie przedmioty. Z niezłym zyskiem i w ten sposób uzyskać dodatkowe środki.

Była to pierwsza impreza charytatywna organizowana przez nasze Centrum Artystyczne. Sukces koncertu zachęcił nas do aktywności i z chęcią zorganizujemy ich więcej. W czerwcu b.r. w naszym Centrum odbędzie się finał Warszawskiego Artystycznego Konkursu w Języku Angielskim “Be like the stars”. Będzie to taneczno-wokalny show. Jeżeli będziecie akurat wtedy w stolicy – serdecznie zapraszamy!

 Agnieszka Ciak

 

2 Responses to “Zaproszenie do międzykulturowego dialogu: Warszawa zaprasza Nowy Jork”. Agnieszka Ciak

 1. Renata May 24, 2011 at 12:51 pm

  Bardzo udana impreza na szczytny cel. Brawo Agnieszko! 🙂

  Reply
 2. Karola May 25, 2011 at 7:42 pm

  Byl to rzeczywiscie wspanialy koncert. Tyle pozytywnych wrazem, emocji i szalenie sympatyczne cetrum ‘Radomska 13’.
  Zaowocowalo to jakze pozyteczna i piekna akcja charytatywna dla Jakuba, jak i ogromna satysfaksja spiewajacych pan z Vox Mundi.
  Oby wiecej tak ciekawych wymian i imprez.
  Pozdrawiam ‘Radomska’ i zycze powodzenia w przyszlych przedsiewzieciach!
  Karola, towarzyszka Vox Mundi w Warszawie.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *