DPS

“Złoto w Utah”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sandra Spernacka  i Daniel Shapiro

Sandra Spernacka i Daniel Shapiro


W dniach od 13-16 marca na Uniwersytecie BYU w pięknej górskiej miejscowości w stanie Utah odbyły się mistrzostwa USA w tańcach towarzyskich organizacji National Dance Coucil of America (NDCA). Zajmuje się ona ruchem tancerzy zawodowców i amatorów. Przypomnijmy, że w USA działa też druga organizacja tancerzy Amatorów USA Dance. Już od killu lat na tym turnieju występują z powodzeniem nasze polonijne pary. Jest on bardzo mocno obsadzony i startuje w nim wiele par.

Anna Kaczmarski-Patryk Ploszaj

Anna Kaczmarski i Patryk Płoszaj

Tancerze Joseph’s Dance Studio Józefa Pałki Anna Kaczmarski i Patryk Płoszaj przez ostatnie kilka lat stawali tam na najwyższym podium i tym razem nie zawiedli. W kategorii Youth w tańcach standardowych w których się specjalizują zdobyli złoty medal natomiast w tańcach latyno-amerykańskich doszli do finałowej szóstki ostatecznie zajmując 5 miejsce.

Znakomicie zaprezentowała się również para taneczna z wielkimi aspiracjami w tańcach standardowych Sandra Spernacka-Daniel Shapiro. W kategorii Adults zajęli 9 miejsce oraz 6 miejsce w kategorii Under 21.

Bardzo krótko tańcząca ze sobą para Klaudia Kluziński – Alec Zhiwei Zhang w kategorii Adults zajęli 13 miejsce również w tańcach standardowych. Występ wszystkich par był ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami USA które odbędą się końcem marca w Baltimore, MD organizowanym przez USA Dance.

Klaudia Kluzinski i Alec Zhiwei Zhang

Klaudia Kluzinski i Alec Zhiwei Zhang

Ewa Płoszaj: Kolejny raz czuję się usatysfakcjonowana postawą Patryka. Już niedługo będzie on tańczył tylko tańce standardowe. Aktualnie mniej czasu poświęcał na tańce latyno – amerykańskie to też niespodzianka była 5-ta lokata w łacinie.

Barbara Kaczmarski: Jak zwykle cieszę się ze zwycięstwa Ani i mam nadzieję, że w Baltimore powtórzy ten sukces. Liczę też mimo wszystko na medal w tańcach latyno-amerykańskich.

Józef Pałka: Gratuluje wszystkim moim parom ich osiągnieć w tym turnieju i liczę, że utrzymają formę do Mistrzostw Ameryki na które uda się 13 par. Liczę na niespodzianki i kilka medali. Zapraszam wszystkich w niedzielę 6 kwietnia o godz. 10 rano na 5-te Polonijne Mistrzostwa Ameryki w Tańcu Towarzyskim do Polsko-Amerykanskiego Centrum Kultury w Passaic, NJ.

Trzymajcie kciuki za naszych rodaków w Baltimore!

Informacja nadesłana

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *